נפלאות הגוג’י

נפלאות הגוג’י

גוֹג'י בֶּרי - Goji Berries

אם טיילתם לאחרונה בחנויות הטבע או אפילו בשוק, קרוב לוודאי שנתקלתם בפרי חדש שקצת דומה במראהו לצימוקים או אוכמניות- זהו פרי הגוג’י, אשר נקרא בשמו הסיני  Gou Qi zi, ובשמו העברי “אטד פראי”.

מקור הפרי הוא מהמזרח בעיקר מסין, שם משתמשים בו כבר אלפי שנים כצמח מרפא עם תכונות ייחודיות שונות, וכמאכל אהוב על הסינים. צמחי המרפא הסיניים הם אחד מן הכלים שהרפואה הסינית מציעה על מנת לטפל במצב של חולי, או במילים אחרות “דיסהרמוניה” באדם. השימוש בצמחי המרפא בסין הוא חלק מן התרבות הסינית מזה אלפי שנים.  בכתבי הרפואה הסינית מתועדים אלפי צמחים וחומרים המשמשים לטיפול במגוון מצבים רפואיים, מהתקררויות ושפעת, ועד למחלות פנימיות כגון סכרת, דלקת מפרקים שגרונית, מחלות נשים שונות ועוד.

סגולות פרי הגוֹג’י

ישנה אגדה סינית המספרת על נווד אשר הגיע לכפר בצפון סין ושם ראה בחורה צעירה מכה אדם זקן עם מקל. הנווד רץ לעזרתו ושאל אותה, “מדוע את מכה את האיש המסכן הזה?”, והיא ענתה “כיוון שהוא מסרב לאכול את הצמחים מאריכי חיים שנתתי לו”. הנווד אמר, “אך בכל זאת מדובר באיש המבוגר ממך וזה לא מכובד להכותו”. הבחורה הסתכלה על הנווד ואמרה “אבל הוא איננו מבוגר ממני, הוא הנכד שלי. אני בת 325 שנה”. הנווד התפלא מאוד ושאל “איך הצלחת להישאר כל כך צעירה?” והיא ענתה “כל חיי אני אוכלת את צמח ה Gou Qi Zi אשר מאריך חיים”.

אומנם זוהי רק אגדה, אך היא באה ללמד אותנו על יכולתו של פרי הגוג’י בחיזוק האיברים והמערכות השונות בגוף אשר מהווים את הבסיס לחיים בריאים.

כיום בעולם המערבי מכנים את הגוג’י “מזון על” כיוון שהוא עשיר בויטמינים ומינרלים ויש לו יכולת לשפר את איכות החיים. תפקודי הגוג’י על פי הרפואה הסינית:

התפקוד הראשון של הגוג’י, מבחינת הרפואה הסינית, הינו חיזוק הכבד והכליות. צריך להבין שכאשר ברפואה הסינית אנו מדברים על איבר מסוים אנו מתכוונים לפעולות האנרגטיות של האיבר ולאו דווקא לפעולות הפיזיולוגיות שלו. לדוגמא, הכליות ברפואה הסינית מהווים את הבסיס לקיום שלנו, הם מאחסנים את החומר הגנטי ואחראים על תהליכים מטאבוליים שונים בגוף. סימפטומים של כליות חלשות הם חולשה בגב תחתון וברכיים, בעיות שתן כמו בריחת שתן, שתן מרובה או תכוף, בעיות פוריות, שמיעה ירודה ועוד. לעומתו, הכבד הוא איבר חשוב לא פחות, ישנו קשר הדוק בין הכבד למצב הדם בגוף. כאשר הכבד אינו מתפקד כראוי הוא עלול להשפיע על כמות ואיכות הדם בגוף ולגרום למה שנקרא ברפואה הסינית “חסר דם”, מה שמבחינה מערבית מסתמן כאנמיה. לגוג’י יכולת לחזק דם ולהפחית סימפטומים של עייפות, חולשה, חיוורון, סחרחורות, נשירת שיער ועוד.
לפרי הגוג’י יש יכולת לטפל בבעיות של העיניים כגון נקודות שחורות בשדה הראיה, ראיה מטושטשת, חולשה של שרירי העין, וקטרקט.
הגוג’י, כמו פירות רבים, עשיר בנוזלים ולכן מלחלח ומעשיר את הגוף בנוזלים. הוא בעיקר טוב במצב של שיעול יבש ובמצב של יובש בפה וצמא עקב סכרת.
פרי הגוג’י נחקר רבות ומבחינה מערבית מייחסים לו איכויות נוספות:

מוריד רמות סוכר בדם ומטפל בסכרת.
מוריד רמות כולסטרול ומונע טרשת עורקים.
מחזק את מערכת החיסון מגביר ייצור של תאי דם לבנים.
עשיר בנוגדי חמצון- אנטיאוקסידנטים החשובים במניעה וטיפול במחלות רבות כגון מחולת לב וסרטן.
מכיל חומצות אמינו, חומצות שומן, ויטמיני B, C ומינרלים, ומהווים מקור עשיר לבטא-קרוטן.
אז איך וכמה אוכלים?

הגוֹג’י בֶּרי לרוב מגיע כפרי מיובש כמו צימוקים, אפשר להוסיפו ליוגורט, גרנולה, עוגות ועוגיות, ניתן להכין איתו שייק ואפילו להכין ממנו חליטה לתה. הכמות המומלצת ביום היא עד 1/4 כוס.

חשוב לזכור כי צמחי מרפא הינם תרופות לכל דבר, וישנם אינטראקציות בין תרופות לצמחים, ולכן חשוב לציין כי הגוֹג’י בֶּרי אינו מומלץ לאנשים הנוטלים תרופות מדללות דם כמו קומדין.