זירוז לידה שמן קיק

שמן קיק הינו אמצעי טבעי ונפוץ בקרב נשים רבות הנמצאות בשלבים הסופיים של ההריון ומעוניינות בקידום תהליך הלידה.

מה זה שמן קיק וכיצד הוא יכול לגרום להתחלה של לידה?

שמן קיק (באנגלית- castor oil) הינו שמן אשר מופק מצמח הקיקיון, הוא בעל טעם חלש וחסר ריח. לשמן קיק שימושים רבים, ואף נפוץ לשימוש בתחום הקוסמטיקה, תכשירי שיער וקרמים. בשימוש חיצוני הוא משמש לנשירת שיער, מיטיב עם העור ואנטי דלקתי. בשימוש פנימי יש לשמן אפקט משלשל חזק.

אז איך כל זה קשור להשראת לידה?

מכיוון שמבחינה אנטומית דופן צוואר הרחם ודופן המעי צמודים, תנועתו של אחד מהם יכול להשפיע על השני. כלומר, אם את משלשלת והמעיים מתרוקנים, דבר זה יכול לגרות את צוואר הרחם ולגרום לו להתחיל לנוע ולהתכווץ. נשמע טוב ויפה אבל חשוב להדגיש שלא תמיד הגוף עובד כך, ולכן בחלק מהמקרים תחווי שלשולים אשר לא מובילים להתחלה של לידה. מעבר לכך, במצב שכן מתפתחים צירים בעקבות שתיית שמן קיק, את עלולה להגיע מיובשות ומוטשות ללידה.

אז מה בכל זאת יכול לעזור?

אני מאמינה שאשה צריכה להגיע ללידה שלה ממקום טוב ונכון לגוף, ולכן חשוב דווקא לחזק את הגוף ולתמוך בתהליכים הטבעיים המתרחשים בגוף לפני לידה. איך עושים את זה? תרגול ופעילות גופנית, תזונה בריאה, דיקור וצמחי מרפא כבר בטרימסטר השלישי יכולים להביא אותך יותר מוכנה לתהליך. 

דיקור וצמחי מרפא הינם שני כלים מצויינים שיכולים לסייע בהשראת לידה וזירוז לידה. דיקור הינו טיפול יעיל אשר לא מלווה בתופעות לוואי. בטיפול של דיקור סיני דוקרים באמצעות מחטים דקות מאוד נקודות שונות בגוף (לא בבטן) אשר משפיעים על הרחם. הטיפול מתבצע בין פעם לפעמיים בשבוע, כאשר מומלץ גם כן לעסות את הנקודות האלו בבית כדי להמשיך את פעולת הדיקור לאורך זמן. מחקרים מראים כי לדיקור יש גם השפעה חיובית על אופי הלידה עצמה, היא יכולה לקצר את תהליך הלידה ואף להקל עליה.

צמחי מרפא להשראת לידה

צמחי מרפא הינם כלי נפלא שניתן להיעזר בו בכדי להכין עצמך ללידה. את הפורמולה Mama Boost כתבתי להכנה ללידה משבוע 38 והשראת לידה. הפורמולה תומכת בתהליך הטבעי של הגוף ולכן מתייחסת למכלול של תהליכים המובילים ללידה – על ידי הזרמת דם אל הרחם, ריכוך צוואר הרחם והרצועות העוטפות ומחזיקות את הרחם, שיפור יכולת הכיווץ של שריר הרחם והרגעה כללית. Mama Boost, כשמה כן היא, מטרתה לתת בוסט ולחזק את משאבי הגוף בכדי לאפשר התחלה של לידה, ולא לכפות מהלך לא רצוי על הגוף. ניתן להיעזר בפורמולה זו לפני לידה וכן במהלך לידה שלא מתקדמת.

 1. שירן

  הגעתי לנעמי לטיפול לקראת הלידה השלישית שלי. הלידה הראשונה ושנייה היו קיסרי עקב חוסר התקדמות. קיבלתי פיטוצין שלא קידם אותי מעבר לפתיחה 1. החלטתי הפעם להתחיל בשיטות טבעיות עוד לפני התאריך. נעמי נתנה לי שתי תמציות כדי להכין את הרחם ללידה (Mama Prep, Mama Boost) וטיפלה בי בדיקור. ובשעה טובה זכיתי לחוות לידה רגילה אחרי 2 ניתוחים קיסריים!! ממליצה בחום לכולן על המוצרים של נעמי להכנה ללידה!

 2. לילך

  לקחתי את מאמא בוסט לפני הלידה השלישית שלי אחרי 2 לידות לא פשוטות.
  כבר בהתחלה הרגשתי יותר חיונית, והשינה שלי השתפרה.
  הגעתי ללידה באופן ספונטני בשבוע 40+2, והיתה לידה טובה וזורמת.
  ואחרי הלידה הרגשתי יותר טוב מבפעמים הקודמות. ממליצה מאוד על המוצר!

 3. תמר

  נעמי היא מטפלת מקצועית ונעימה.
  לקחתי את הפורמולה הזאת לשם זירוז, ואחרי 48 שעות נולדה ביתי💗

 4. מאירה

  הגעתי לנעמי להכנה ללידה בשבוע 38 להיריון, היא טיפלה בי בדיקור ובנוסף לקחתי את הפורמולה mama boost. אחרי שבוע ילדתי בלידה זורמת ומדהימה, אין לי ספק שהצמחים תרמו לתהליך. תודה!!

טיפים לזירוז לידה טבעית בבית

 • עיסוי נקודות הדיקור:
 • – הנקודה הראשונה נמצאת על כף היד, בין האצבע הראשונה לשנייה בגובה השריר. נקודה זאת לעיתים רגישה למגע ויכולה להשפיע אפילו מיידית על הרחם.
 • – הנקודה השנייה נמצאת בצד הפנימי של הרגל, כ 4 אצבעות מעל עצם המלאולוס (הגבעה הקטנה בקרסול), בין העצם לשריר.
 • עיסוי של איזור הכתפיים ולחיצות עמוקות על השריר בין הכתף לצואר.
 • שתיית חליטת עלי פטל או לקיחת תמצית צמחית הניתנת על ידי המטפל.
 • פעילות גופנית והליכה.
 • קיום יחסי מין וגירוי הפטמות- דבר זה מפריש אוקסיטוצין ופרוסטגלנדינים טבעיים בגוף.

לשאלות נוספות לגבי זירוז לידה את מוזמנת ליצור קשר054-5421760