הכנה ללידה

במהלך שנותיי כמטפלת השתמשתי פעמים רבות בכלים שיש לרפואה הסינית להציע כ”רפואת חירום” במצב שאשה זקוקה ל”זירוז” לידה טבעי. רוב הנשים היו פונות אלי בשבוע מתקדם מאוד או רגע לפני זירוז בבית החולים מחשש להתערבות רפואית. שמתי לב שחלק מן הנשים היו מפתחות צירים אפקטיביים באופן כמעט מידי וילדו תוך כמה שעות, וחלקן לא הבחינו בשינוי כלל. ככל שטיפלתי כך למדתי וחקרתי את הנושא לעומק מתוך רצון לתת מענה אפקטיבי לנשים יולדות.  בכדי להבין יותר לעומק מהו “זירוז” יש להתבונן במה שקורה בגוף האשה בתהליך הלידה. 

 באופן טבעי הבשלת הרחם וצוואר הרחם היא תהליך פנימי ועמוק שבדרך כלל אורך כמה שבועות. בספרים ובקורסים של הכנה ללידה מספרים בעיקר על השלב האקטיבי יותר של הלידה- ‘פתיחת צוואר הרחם’, ופחות מתייחסים לתהליכים הקודמים לכך. עוד לפני שצוואר הרחם נפתח, הוא צריך להתכונן למאורע, ולשם כך הגוף שולח אליו תגבור של תאי דם אדומים ולבנים כדי לרכך אותו ולאפשר לו לנוע ולהיפתח. במקרה ששריר הרחם לא קיבל את ההזנה הזו לקראת הלידה, גם אם נבצע זירוז טבעי או תרופתי כגון פיטוצין, צוואר הרחם לא יצליח להיפתח, או שייקח לו הרבה מאוד זמן להיפתח.  זה כמו ללחוץ על הגז כשהרכב בניוטרל, זה לא יקדם אותנו לשום מקום. מכאן ניתן להבין את החשיבות להכין את עצמך ללידה.

אז איך אפשר להגיע מוכנה ללידה?

הכנה ללידה – הכנת הגוף ללידה משמעה לאזן ולתמוך באמא פיזית ונפשית לפני הלידה- כלומר לחזק את הגוף, לשפר זרימת דם כללית, להרגיע את האמא והתינוק וכולי. הגוף שלך מתחיל להכין עצמו ללידה באופן טבעי כבר בתחילת הטרימסטר האחרון, סביב שבועות 32-34. בשלב זה התינוק מתבסס באגן, הגוף שולח תגבור של דם לרחם, וכמובן ההורמונים המרככים ומכינים את השטח.

צמחים להכנה ללידה צריכים לתמוך בתהליך הטבעי הנ”ל בכדי לשפר את יכולת הכיווץ של הרחם מה שתורם משמעותית ללידה הרמונית ובריאה.

מה ההבדל בין זירוז להכנה ללידה?

המושג “זירוז לידה” מתייחס למצב בו יש אינדיקציה לגרום להתחלה של לידה באופן מיידי. התוויה לזירוז לידה יכולה להיות סכרת הריונית, הערכת משקל גבוהה של התינוק, רעלת הריון, מיעוט מי שפיר, הריון עודף ועוד.

על ידי הזרמת דם אל הרחם, ריכוך צוואר הרחם והרצועות העוטפות ומחזיקות את הרחם, שיפור יכולת הכיווץ של שריר הרחם והרגעה כללית. לשם כך נכתבה הפורמולה Mama Boost, אשר כשמה כן היא, מטרתה לתת בוסט ולחזק את משאבי הגוף בכדי לאפשר התחלה של לידה, ולא לכפות מהלך לא רצוי על הגוף. ניתן להיעזר בפורמולה זו לפני לידה וכן במהלך לידה שלא מתקדמת.

הכנה ללידה עם דיקור

מחקרים שנערכו באנגליה ובסין מצאו כי השימוש בדיקור במהלך הטרימסטר האחרון מעלה את הסיכוי של נשים ללדת באופן טבעי קרוב יותר לתאריך המשוער, ומקצר את השלב הלטנטי של הלידה.

מטרתו של טיפול הכנה ללידה היא לעזור לגוף לקבל את המשאבים שהוא צריך לקראת הלידה. בטיפול אני תמיד מתייחסת גם לפאן הנפשי, אשר משפיע רבות על תהליך הלידה.  למשל כשהאשה מפחדת מהלידה, מהרעיון של אמהות, או שיש קושי לאבד שליטה ולשחרר.

בטיפול אני משתמשת בנקודות שונות בגוף אשר מזינות את הרחם וצוואר הרחם, ומזרימות דם ואנרגיה באזור האגן. נקודות אלו לאו דווקא נמצאות קרוב לרחם (על הבטן או גב תחתון), אלא לרוב אני דווקא נעזרת בנקודות הנמצאות על היד או רגל, אשר יש להן יכולת להשפיע על הרחם. אין כאן פעולה חיצונית אגרסיבית שנעשית כדי לזרז תהליכים, אלא ניסיון לספק לגוף את מה שהוא צריך כדי לעשות זאת לבד.

צמחי מרפא כהכנה ללידה

צמחי מרפא הינם דרך נפלא להכנת הגוף ללידה. לשם כך פיתחתי שני מוצרים להכנה ללידה, כל אחד מהם מתאים לשלב אחר בהריון, ולכן אני אוהבת לקרוא להם “הכנה ללידה בשני שלבים”.

שני המוצרים הללו מסייעים בהכנת הגוף ללידה ובתמיכת האשה במהלך ואחרי הלידה. התרכובות מכילות צמחי מרפא המחזקים את מאגרי הגוף כדי לאפשר גמישות של הרקמה הרכה באגן,  מסייעים בפתיחת צירים יעילים, ותורמים להתקדמות הרמונית של הלידה.

Step1: Mama Prep

פורמולת הכנה ללידה המבוססת על עלי פטל וסרפד. שני הצמחים הללו ידועים שנים כצמחים אשר תומכים ברחם ובמערכת הגניקולוגית. הפורמולה Mama Prep מסייעת לאשה ההרה בתקופת הטרימסטר השלישי, מסייעת בלידה רכה, ועוזרת לתמוך גם בתקופת משכב הלידה. מתאימה לשימוש משבוע 34 להריון.

Step2: Mama Boost

הפורמולה מורכבת מצמחי מרפא  אשר בעלי איכות מחזקת, מזרימה דם. היא מרככת את הרקמה הרכה באגן, דבר המאפשר לצוואר הרחם גמישות בכדי להיפתח ולתינוק לרדת בתעלת הלידה. כשמה כן היא, הפורמולה אינה כופה על הגוף התחלה של לידה, אלא תומכת ביכולות של הגוף על ידי שיפור תנאי הרחם וסביבתה, ולאפשר לידה רכה. מתאימה לשימוש משבוע 38 להריון.

אשמח ליעץ ולענות על כל התלבטות או שאלה בנושא, ניתן לפנות אלי ישירות בווצאפ ואחזור בהקדם (לחץ כאן)

 1. תמר

  נעמי היא מטפלת מקצועית ונעימה.
  לקחתי את הפורמולה הזאת לשם זירוז, ואחרי 48 שעות נולדה ביתי?

 2. לילך

  לקחתי את מאמא בוסט לפני הלידה השלישית שלי אחרי 2 לידות לא פשוטות.
  כבר בהתחלה הרגשתי יותר חיונית, והשינה שלי השתפרה.
  הגעתי ללידה באופן ספונטני בשבוע 40+2, והיתה לידה טובה וזורמת.
  ואחרי הלידה הרגשתי יותר טוב מבפעמים הקודמות. ממליצה מאוד על המוצר!

 3. שירן

  הגעתי לנעמי לטיפול לקראת הלידה השלישית שלי. הלידה הראשונה ושנייה היו קיסרי עקב חוסר התקדמות. קיבלתי פיטוצין שלא קידם אותי מעבר לפתיחה 1. החלטתי הפעם להתחיל בשיטות טבעיות עוד לפני התאריך. נעמי נתנה לי שתי תמציות כדי להכין את הרחם ללידה (Mama Prep, Mama Boost) וטיפלה בי בדיקור. ובשעה טובה זכיתי לחוות לידה רגילה אחרי 2 ניתוחים קיסריים!! ממליצה בחום לכולן על המוצרים של נעמי להכנה ללידה!

 4. מיכל

  לקחתי את שני התמציות של נעמי לאחר שקראתי את המאמר שהיא כתבה בעיתון שקיבלתי בהכנה ללידה בביה״ח הדסה. בשבוע 34 התחלתי עם התמצית mama prep , ולאחר מכן את התמצית מאמא בוסט וב״ה היתה לי לידה מדהימה! בנוסף הדימום אחרי הלידה התקצר. שירות לקוחות מכל הלב. ממליצה בחום! מיכל

 5. שינה

  אחרי 5 לידות אני יכולה להגיד שהלידה האחרונה הייתה הטובה מבין כולן! לאחר הלידה לא האמינו לי כשאמרתי שאני מרגישה אנרגטית כל כך, אמרתי שיש לי “כדור פלא” כן, ככה זה הרגיש! אתם שואלים איך?! בזכות כמוסות הפלא ‘שלושת המאמאות’ של נעמי דרור.
  הפעם הלידה הייתה קלה, העייפות המתישה שהייתה לי בלידות הקודמות נעלמה! זו הרגשה מדהימה! הרגשתי רעננה ורגועה, למרות שיש לי עכשיו 5 ילדים בבית ועוד ארבעה של בעלי הנוכחי, חזרתי מבית החולים לגדוד – תשכחו ממנוחה!
  נוסף לכל, אני עצמאית ומנהלת עסק פרטי. הכמוסות בשבילי היו הצלה, חזרתי להרגיש כמו נערה בת 20 😁
  לא האמנתי כמה טוב השפיעו הכמוסות על הגוף שלי. כל התפקוד הכללי שלי לאחר הלידה השתפר פלאים! בדיוק בגלל זה אני קוראת לזה “כדור הפלא” זה הסוד שלי. אם את לקראת לידה, ורוצה לעבור את השליש האחרון של ההריון בצורה מדהימה עם אנרגיות טובות, כשאת חזקה, זה מה שיכין אותך ללידה! כדורים רבים שניסיתי לא עזרו לי, אך הכמוסות של נעמי עשו פלאים! מיותר לציין שנעמי גורמת תחושה נעימה כל כך ויונתן מנהל שירות הלקוחות עוזר ועונה בשמחה לכל שאלה.
  בלידה הזאת תני לגוף שלך להרגיש אחרת! אין דברים כאלה במקום אחר!

מאמר נוסף שיכול לעניין אותך השראת לידה
יש לך שאלות נוספות? ניתן ליצור איתנו קשר ישירות בווצאפ (לחץ כאן לשליחת הודעה)