דולה תומכת לידה

תפקידה של דולה תומכת לידה הוא לתמוך באישה היולדת ובבן הזוג, במהלך הלידה ואחריה. דולה תומכת לידה למעשה עובדת בשיתוף פעולה עם הרופאים, האחיות, והצוות הרפואי. מדובר באישה אשר הוסמכה ללוות ולתמוך ביולדת במהלך תקופת ההריון, בחדר הלידה, ובמקרה הצורך גם לאחר הלידה. מדובר בתמיכה רגשית, וגם תמיכה פיזית, טיפולית, באמצעות מגוון רחב של שיטות טיפול כמו עיסוי, שיאצו, רפלקסולוגיה, ועוד. בדרך כלל הזוג בוחר דולה תומכת לידה כאשר הוא מרגיש שיש צורך בליווי ותמיכה לאורך התהליך המשותף. בדרך כלל תחילת ההליך המשותף עם דולה תומכת לידה, מקובל להיפגש מספר פעמים על מנת לבחון התאמה וכימיה בינה לבין היולדת ובן זוגה, ורק לאחר מכן לבחור אם להמשיך או לחפש מישהי אחרת. נעמי דרור הינה מטפלת מוסמכת בעלת ניסיון רב, ומעניקה שירותים רבים, בניהם דולה תומכת לידה.

דולה לאחר לידה

המהות המרכזית של דולה לאחר לידה היא להעניק תמיכה, הקשבה, וכתף לאישה לאחר הלידה. התקופה של אחרי הלידה הינה בדרך כלל מאוד רגישה, וחשוב שתהיה אוזן קשבת, עוד אישה אשר עברה בדיוק את אותו הדבר ויכולה להיות שם עבור האמא הטרייה. התמיכה יכולה לבוא לידי ביטוי בפן הרגשי, להקשיב ולשוחח, להיות שם. וכמובן גם בפן הפיזי, לעזור במגוון דברים, מתן טיפולים ועוד. המטרה היא לתמוך, ולאפשר לאם הטרייה מרחב של שיח פתוח, והרגשה נעימה ובטוחה לאחר הלידה. נעמי דרור מתמחה בשירותי ליווי הריון ולידה, דולה ללידה, ועוד מגוון טיפולים עבור נשים במהלך ההריון, לפני ההריון וכמובן אחריו.

דולה ללידה

הדולה מענקיה תמיכה, מייעצת במגוון נושאים הקשורים לתקופת ההריון, ללידה, לטיפול בתינוק, ולהנקה. למעשה הדולה מכינה את הזוג לקראת התינוק החדש וההתמודדות החדשה הצפויה להם. גם במהלך הלידה, הדולה נמצאת על מנת לתמוך בזמן הסיטואציה, ולהיות שם עבור האישה ובן הזוג. אמנם הדולה לא מוסמכת לבצע הליכים רפואיים כמו הרופאים המטפלים, אך היא בעלת ניסיון רב, ומעניקה לזוג הרגשה של ביטחון וידע.

ליווי הריון ולידה

למעשה, הדולה נועדה על מנת ללוות ולשפר את תקופת ההריון, הלידה עצמה, ואחריה. חשוב לבחור בדולה מקצועית, ולבחון כי אכן קיימת כימיה בין כל המשתתפים בתהליך.

צמחי מרפא להשראת לידה

צמחי מרפא הינם כלי נפלא שניתן להיעזר בו בכדי להכין עצמך ללידה. את הפורמולה Mama Boost כתבתי להכנה ללידה משבוע 38 והשראת לידה. הפורמולה תומכת בתהליך הטבעי של הגוף ולכן מתייחסת למכלול של תהליכים המובילים ללידה – על ידי הזרמת דם אל הרחם, ריכוך צוואר הרחם והרצועות העוטפות ומחזיקות את הרחם, שיפור יכולת הכיווץ של שריר הרחם והרגעה כללית. Mama Boost, כשמה כן היא, מטרתה לתת בוסט ולחזק את משאבי הגוף בכדי לאפשר התחלה של לידה, ולא לכפות מהלך לא רצוי על הגוף. ניתן להיעזר בפורמולה זו לפני לידה וכן במהלך לידה שלא מתקדמת.

 1. שירן

  הגעתי לנעמי לטיפול לקראת הלידה השלישית שלי. הלידה הראשונה ושנייה היו קיסרי עקב חוסר התקדמות. קיבלתי פיטוצין שלא קידם אותי מעבר לפתיחה 1. החלטתי הפעם להתחיל בשיטות טבעיות עוד לפני התאריך. נעמי נתנה לי שתי תמציות כדי להכין את הרחם ללידה (Mama Prep, Mama Boost) וטיפלה בי בדיקור. ובשעה טובה זכיתי לחוות לידה רגילה אחרי 2 ניתוחים קיסריים!! ממליצה בחום לכולן על המוצרים של נעמי להכנה ללידה!

 2. לילך

  לקחתי את מאמא בוסט לפני הלידה השלישית שלי אחרי 2 לידות לא פשוטות.
  כבר בהתחלה הרגשתי יותר חיונית, והשינה שלי השתפרה.
  הגעתי ללידה באופן ספונטני בשבוע 40+2, והיתה לידה טובה וזורמת.
  ואחרי הלידה הרגשתי יותר טוב מבפעמים הקודמות. ממליצה מאוד על המוצר!

 3. תמר

  נעמי היא מטפלת מקצועית ונעימה.
  לקחתי את הפורמולה הזאת לשם זירוז, ואחרי 48 שעות נולדה ביתי💗

 4. מאירה

  הגעתי לנעמי להכנה ללידה בשבוע 38 להיריון, היא טיפלה בי בדיקור ובנוסף לקחתי את הפורמולה mama boost. אחרי שבוע ילדתי בלידה זורמת ומדהימה, אין לי ספק שהצמחים תרמו לתהליך. תודה!!

טיפים לזירוז לידה טבעית בבית

 • עיסוי נקודות הדיקור:
 • – הנקודה הראשונה נמצאת על כף היד, בין האצבע הראשונה לשנייה בגובה השריר. נקודה זאת לעיתים רגישה למגע ויכולה להשפיע אפילו מיידית על הרחם.
 • – הנקודה השנייה נמצאת בצד הפנימי של הרגל, כ 4 אצבעות מעל עצם המלאולוס (הגבעה הקטנה בקרסול), בין העצם לשריר.
 • עיסוי של איזור הכתפיים ולחיצות עמוקות על השריר בין הכתף לצואר.
 • שתיית חליטת עלי פטל או לקיחת תמצית צמחית הניתנת על ידי המטפל.
 • פעילות גופנית והליכה.
 • קיום יחסי מין וגירוי הפטמות- דבר זה מפריש אוקסיטוצין ופרוסטגלנדינים טבעיים בגוף.

לשאלות נוספות לגבי זירוז לידה את מוזמנת ליצור קשר054-5421760