בעיות פוריות אצל האישה

פוריות האישה קיימת מהרגע בו היא מקבלת את הוסת בפעם הראשונה ועד לגיל בו הוסת מפסיק להגיע, ונעצר לגמרי. כאשר בדרך כלל הפוריות מגיעה לשיאה בגילאי העשרים ועד גיל 35. כבר באמצע שנות השלושים, ניכרת ירידה משמעותית בפוריות האישה. מצב תקין הוא מחזור וביוץ חודשיים, כאשר בזמן הביוץ זהו הזמן בו האישה יכולה לקיים יחסי מין ולהיכנס להריון.

בעיות פריון אצל האישה יכולות לנבוע ממגוון רחב של סיבות לרבות מחלות כמו שחפת, כמו קרוהן וקוליטיס, כמו ציסטות מסוג אנדומטריומה, כאשר קיימת חשיבות רבה להיבדק ולבחון מהי הבעיה הספציפית, על מנת לטפל בה בדרך האפקטיבית והנכונה ביותר.

נעמי דרור היא מטפלת מוסמכת, ומטפלת מזה שנים בבעיות פוריות אצל האישה, הריון ולידה, בדרכים טבעיות לחלוטין ללא הפריה חוץ גופית

בעיות בכניסה להריון

בעיות אי פוריות אצל האישה קיימות אצל נשים רבות בארץ ובעולם, ויכולות לנבוע ממספר גורמים.

ראשית, גיל האישה הינו גורם משפיע, כאשר האישה מגיעה מעל גיל שלושים וחמש, מספר הביציות ואיכותן יורד באופן ניכר, בנוסף קיימת אפשרות של בעיה הורמונלית, בה האישה סובלת בעודף הורמון גברי, מה שגורם לתסמונת השחלות הפוליציסטיות, המשמעות לכך היא העדר ביוץ קבוע.

כמו כן, ישנן בעיות של מחלות קודמות שיכולות לגרור חסימה של החצוצרות.

בעיות אי פריון אצל נשים כאמור הן מגוונות, ובעיקר מחייבות טיפול נכון ומקצועי. כאשר מנסים להכנס להריון לפחות שנה, אך עדיין נתקלים בקושי וההריון לא נתפס, סביר כי מדובר בבעיות פוריות אצל האישה, או בעיות של פוריות הגבר.

בעיות פוריות אצל האשה

בשנים האחרונות ניתן לראות עלייה ניכרת בבעיות פוריות אצל האישה. מדובר בנתונים אשר מאפיינים את אורח החיים המודרני שכולל עישון, אוכל מהיר, קרינה, וזיהום אוויר.

למעלה בארבעים אחוזים לאי פריון אצל האישה נובעים משיבושים הורמונליים.

כמו כן, במקרים רבים אחרים אין הסבר חד משמעי בנוגע לאי פוריות בקרב נשים, אך עדיין בעזרת טיפול מקצועי ונכון, ניתן להגיע אל ההריון המיוחל.

נעמי דרור הינה מטפלת מוסמכת ומקצועית עם ניסיון רב בתחום הפריון, לידה, הריון, בעיות פוריות אצל האישה, בעיות פוריות אצל הגבר, ועוד.

בעיות פוריות אצל הגבר

כיום, מחקרים רבים מראים כי אלפי גברים סובלים מבעיות פוריות בארץ ובעולם. בניגוד לעשור או שניים אחורה, כיום, הקדמה הרפואית מאפשרת דרכי טיפול רבות, על מנת לפתור את הבעיה ולאפשר לכל אדם אשר חפץ בכך, להפוך להורה.