הפלות חוזרות

פוריות האשה לא תלויה רק ביכולתה של האשה להיכנס להריון, אלא גם ביכולת שלה לשמור ולהזין את העובר שגדל ברחמה. הפלות ספונטאניות מתרחשות ב כ 20% מההריונות, ולרוב מתרחשות בטרימסטר הראשון. לא תמיד ניתן לדעת מהו הגורם הישיר אך לעיטים הפלות ספונטאניות בשבועות מוקדמים נגרמים עקב הפרעות כרומוזומליות אצל העובר. אובדן הריון עד השבוע ה 20 להריון נחשב להפלה ספונטאנית, ומשבוע 20 והלאה נקראת לידה שקטה.

מהו מצב של הפלות חוזרות?

הפלות חוזרות הינה הגדרה רפואית שמשתמשים בה כאשר אשה חווה רצף של שלוש הפלות עוקבות או יותר. מצב זה מצריך בירור רפואי מקיף של שני בני הזוג בכדי לנסות למצוא את הגורם להפלות ולהימנע ממקרה נוסף.

אשמח ליעץ ולענות על כל התלבטות או שאלה בנושא , ניתן לפנות אלי ישירות בווטסאפ ואחזור בהקדם (לחץ כאן)

מהם הגורמים לאובדן הריון?

הריון תקין תלויה בהרבה מאוד גורמים החל מאיכות הביצית והזרע, וכלה בייצור סביבה טובה ובריאה להתפתחות העובר. לצערינו בחלק מן המקרים לא נמצא סיבה ישירה להפלה אך בחלק מן המקרים כן אפשר לאבחן את סיבת ההפלה ואף ניתן לטיפול.

גורמים הורמונאליים

במהלך ההריון חשוב מאוד שרמות ההורמונים בגוף יהיו תקינים כדי לאפשר התפתחות של העובר. כאשר רמות ההורמונים אינם בטווח, דבר זה יכול להוביל לקושי להיכנס להריון או קושי בלהחזיק את העובר ברחם. מצב זה ניתן לאבחון על ידי בדיקת דם פשוטה.

  • פרוגסטורון:
    הורמון הפרוגסטרון אחראי בין היתר על בניה איכותית ועשירה של רירית רחם בכדי לאפשר השתרשות טובה והזנה אל העובר. כאשר רמתו בדם אינה גבוהה מספיק בשלב הלוטאלי יכולה להיות קושי לשמור על הריון.
  • בלוטת התריס:
    פעילות בלתי תקינה של בלוטת התריס ועלולה להפר את המאזן ההורמונאלי בגוף ולגרום להפלות חוזרות.

גורמים מבניים

הרחם הוא ביתו של העובר, ולכן כאשר יש הפרעות במבנה הרחם עלולה להיווצר הפרעה בהשתרשות או בהתפתחות השליה והעובר בחלל הרחם.

בעיה מבנית ברחם כוללות בין היתר פגמים מלידה במבנה חלל הרחם, שרירנים, מחיצה ברחם או הידבקויות המעוותות את חלל הרחם.

גורמים גנטיים

הפרעות כרומוזומאליים אחראים לכ- 70% מההפלות בשליש הראשון של ההריון. מסיבה זו אצל זוגות עם שלוש הפלות חוזרות רצופות מומלץ לבצע בדיקות גנטיות הנקראות "קריוטיפ". בכ- 3-8% מהזוגות עם הפלות חוזרות נמצאות בעיה כרומוזומאלית, לעיטים במצבים אלו ימליצו על הפריה חוץ גופית בכדי לבצע אבחון גנטי בעוברים והחזרת העוברים הבריאים לרחם. לתהליך זה נקרא PGD.

גורמים זיהומיים

ישנם מחוללי מחלה רבים – וירוסים וחיידקים, שיכולים להתערב ולמנוע את התפתחות העובר. למרות שאין הוכחות משכנעות כי טיפול אנטיביוטי מועיל במניעת הפלות מסוג זה, לעתים יומלץ לנשים עם הפלות חוזרות על נטילת אנטיביוטיקה במהלך ההריון.

הפרעות קרישה

לאחרונה גוברת ההכרה כי הפרעות קרישה עלולות להוביל להפלות חוזרות. במידה ותאובחן בעיה בקרישיות טיפול מונע יעיל בעזרת תרופות נוגדות קרישה כגון אספירין וקומדין.

ישנה תסמונת בשם APLA זוהי מחלה אוטואימונית, הגורמת להפרעה במערכת קרישת הדם. במחלה זו נמצאים בגוף נוגדנים הפועלים באופן לא תקין כלפי מרכיבים עצמיים.

כיצד הרפואה הסינית יכולה לעזור במצב של הפלות חוזרות?

עפ"י הרפואה הסינית השגת הריון והחזקתו תלוי בשלושה איברים עיקריים – הכליות, כבד וטחול. אחד הדברים שאנו בודקים באבחון הסיני במצב של הפלות חוזרות היא באיזה איבר חלה דיסהרמוניה. דבר נוסף חשוב מאוד לברר היא מה מצב הדם של אותה אשה. איכות הדם ותנועתו חשובים מאוד גם להשתרשות טובה של העובר ברחם, וגם להזנתו של העובר. אם יש חסר דם מבחינה סינית, זה יכול לבוא לידי ביטוי בין היתר ברירית רחם דקה, או תופעות כלליות של אנמיה כמו עייפות, חולשה ועוד.

באופן כללי ניתן לחלק מצב של איבוד הריון לשני סוגים. הראשון הינו הפלה בשלב מאוד מוקדם עוד טרם השתרשות, מה שנקרא בשפה הרפואית "הריון כימי". במקרים אלו נתמוך בעזרת דיקור וצמחי מרפא במאזן ההורמונאלי, ונתמקד יותר בשיפור התנאים סביב השרשה.

במצב של הפלות המתרחשות משבוע 5 והלאה זהו מצב שכבר חלה השתרשות ברחם אך מאיזושהי סיבה העובר מפסיק להתפתח. במצב זה הטיפול יתמקד בהזנת העובר עפ"י האבחנה הסינית על ידי דיקור וצמחי מרפא.

חשוב לי לציין כי אחד הגורמים להפלות חוזרות היא איכות זרע ירודה או פגם גנטי הקשור בזרע, ולכן מומלץ שגם בן הזוג יעבור בירור מקיף. במקרים בהם נמצא פגם בבדיקת הזרע חשוב שגם בן הזוג יגיע לטיפול.

מתי מומלץ להגיע לטיפול?

הרפואה הסינית מאמינה ב"להקדים תרופה למכה", ולכן אני ממליצה לאשה עם היסטוריה של הפלות חוזרות להגיע לטיפול ברפואה סינית עוד לפני הריון נוסף. המטרה היא לחזק ולהרמן את הגוף לקראת הלידה הבאה בכדי שההריון הבא יהיה בריא. בטיפול באשה עם הפלות חוזרות אני ממשיכה לתמוך בה על ידי דיקור וצמחים גם במהלך ההריון, במקרים מסוימים עד סוף הטרימסטר הראשון, ולעיטים יותר.

לשאלות נוספות בנושא הפלות חוזרות ניתן ליצור קשר – 0545421760

המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מגורם מקצועי מוסמך, אין לראותו כהמלצה ו/או הוראה ו/או עצה לשימוש במוצרים ו/או לשינוי או הורדה של תרופה כלשהי ו/או להוות הצהרה לגבי יעילות המוצרים או תכונותיהם. המוצרים לא הוכחו מדעית ואינם מיועדים לשמש כתחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. השימוש במוצרים עשוי להוביל לתוצאות שונות מאדם לאדם, והמשתמשים מוותרים בזאת על כל טענה, תביעה או דרישה מהחברה בהקשר זה. מוצריה של חברת ליף אוף לייף מבית נעמי דרור אינם תרופות וגם הם אינם מהווים תחליף לכל תרופה או שימוש אחר מגורם רפואי מקצועי מוסמך. אין בתמונות שבאתר זה כדי להוות מצג או התחייבות כלשהם באשר ליעילות המוצרים.

קוד הקופון הוא

SHOPPINGIL15

עד 40% + 15% הנחה נוספים על כל המוצרים באתר , קופון : ShoppingIL15

לקבלת קוד הקופון למייל מלאו את הפרטים בטופס

נקודות מכירה ואיסוף של
מוצרי Leaf of Life:

ירושלים והסביבה

אזור המרכז

אזור הצפון

*לאחר בחירת משלוח מסוג "איסוף עצמי בחינם" נציג יצור עמך קשר לבחירת נקודת משלוח ותיאום הגעה.
** נקודות איסוף עם Mama Flow בלבד

יש לוודא עם הנציג שיש מלאי בנק איסוף הרלוונטית

צריכים עזרה? דברו איתנו בווטסאפ.

פתיחת צ'אט
1
צריכים עזרה?
שלום 👋 אפשר לעזור?
דילוג לתוכן