תזונה סינית

הרפואה הסינית מבוססת על הפילוסופיה שהאדם מקיים יחסי גומלין עם הטבע, הוא משפיע ומושפע מהסביבה שלו. כל אדם הוא בעצם מיקרוקוסמוס של המקרוקוסמוס, כלומר כל חוקי הטבע קיימים גם בתוכינו. למה זה חשוב? כיוון שהאבחון ברפואה הסינית מתייחסת לאותם חוקי טבע שקיימים בגוף – לדוגמא נטיית הטמפרטורה של האדם, יחסים בין הכוחות השונים כמו הזנה ולחלוח לבין ייבוש וניקוז ועוד. ברפואה הסינית אנו מתבוננים על המזון באופן שונה מההסתכלות הקונבנציונאלית. ברפואה הסינית לכל מזון יש אנרגטיקה, טמפרטורה והשפעה על מערכות שונות בגוף.

אז מהי תזונה סינית?

התזונה הסינית דורשת התבוננות באנרגטיקה של המזון, לפי אנרגטיקה זו נדע אם המאכל הוא טוב לנו או לא – האם המאכל הזה הוא קר או חם, מפזר או מכווץ, מלחלח או מייבש, וכן הלאה.

המלצות בשינוי תזונה עפ”י הרפואה הסינית יעשו לאחר תשאול ואבחון של המטופל בכדי שנוכל להמליץ על תזונה שמתאימה לאותו אדם ספציפי. לי אישית מאוד קשה עם המלצות כלליות לגבי מזונות “טובים” או “לא טובים”, עובדה שמאכל מסויים יכול להיות חיוני וטוב לאדם אחד, והרסני כלפי אדם אחר. אדם שיש לו אנרגטיקה חמה, סובל בקיץ, ותמיד יותר חם לו מאחרים – עדיף שירבה במזונות קרירים כגון ירקות חיים, פירות העשירים בנוזלים ושתיית עלי מנטה. לעומת זאת בחורה שתמיד סובלת מקור, אולי יש גם עייפות וחולשה – מומלץ לאכול מזונות חמים כגון ירקות מבושלים, מוקפצים או מאודים, תוספת של תבלינים כמו קינמון, ג’ינג’ר ופלפל שחור, ועוד.

תזונה לחסר דם – לנשים הסובלות מאנמיה, חולשה, עייפות או רירית רחם דקה

אשמח ליעץ ולענות על כל התלבטות או שאלה בנושא , ניתן לפנות אלי ישירות בווטסאפ ואחזור בהקדם (לחץ כאן)