דיקור סיני

דיקור סיני הינו אחד מהכלים הרבים שהרפואה הסינית מציעה על מנת לטפל באדם, פיזית ונפשית כאחד.
הדיקור מסתמך על הפילוסופיה הסינית ועל ההבנה של הרפואה הסינית כיי באדם זורמים יותר מכדוריות דם, חלבונים, נוגדנים, ויטמינים ומינרלים, אלא גם זורמת בו אנרגיה במסלולים קבועים, חלקם פנימיים וחלקם שטחיים יותר. ההבנה הזו והידע על מיקום המסלולים הובילו את הוגי הרפואה להבנה של נקודות הדיקור הסיני, מיקומן ואופיין, כלומר היכן הן ממוקמות על הגוף ועל המסלול האנרגטי ומהו תפקודם.

הדיקור מתבצע ע”י החדרה עדינה ולא כואבת של מחטים חד פעמיות דקות במיוחד, בנקודות מסוימות בגוף במטרה לעורר ולכוון את מערכת הריפוי הטבעית של הגוף.
כיום ניתן למצוא מאות ואלפי מחקרים אשר מתבצעים בדיקור סיני על ידי ענף הרפואה הקונבנציונלית, וזאת מכיוון שהם רואים ברפואהה הסינית כלי טיפולי לכל דבר בעל שיעורי הצלחה גבוהים ועם זאת כמעט ללא תופעות לוואי.

הדיקור משמש לא רק ככלי טיפולי במצב של מחלה וחוסר איזון, אלא גם ככלי מניעתי. דרך האבחנה הסינית ניתן לראות במטופל מצב שעתיד להופיע ולכן ניתן לטפל באדם עוד לפני הופעת סימני המחלה ולמנוע התפרצות שלה בעזרת הכלים הטיפוליים של הרפואה הסינית.

אשמח ליעץ ולענות על כל התלבטות או שאלה בנושא , ניתן לפנות אלי ישירות בווטסאפ ואחזור בהקדם (לחץ כאן)

מהי מוקסה?

מוקסה היא תערובת עלים מרוכזת, המשמשת לחימום וחיזוק נקודות הדיקור במקביל או במקום הטיפול במחטים. השימוש במוקסה מהווה חלק בלתי נפרד מטיפול ברפואה סינית. המוקסה מופקת מזן מסוים של צמח הלענה, אשר עובר תהליכים קפדניים של ניקוי וייבוש בשמש. התוצאה הסופית קיימת במספר צורות ואיכויות. הצורות הנפוצות בהן משתמשים במוקסה בקליניקה הן:

סיגר מוקסה – נראה כמו סיגר עבה, מורכב מתערובת מוקסה גסה, ומשמש בעיקר לחימום איזורים או נקודות.

מוקסה על מחט (קיוטושין) – גלילים קטנים אשר מיועדים לשימוש על גבי מחטים. התערובת כאן פחות גסה מהסיגר, והיתרון הוא האפליקציה הישירה על נקודות הדיקור.

במה ניתן לטפל בדיקור?

הדיקור משמש ככלי טיפולי במגוון מצבים ומחלות-

– מערכת חיסונית – התקררויות, שפעות, אלרגיות, מחלות אוטואימוניות

– בעיות כאב – כאבי גב, כאבי ראש ומיגרנות, דלקות פרקים, כאבי מחזור

– רפואת נשים – שחלות פוליציסטיות, אנדומטריוזיס, מחזור כבד בעיות פריון ועוד.

– הריון ולידה – בחילות, הקאות, כאבי ראש, אינסומניה, זירוז לידה, הפיכת עובר

– מערכת עיכול – עצירות, שלשולים, IBS, דלקות מעיים

– מצבים רגשיים – חרדות, דיכאון, אינסומניה, בלבול מנטאלי

בכל מחלה המטפל מחפש את החוסר איזון הפנימי ומנסה להשיבו למצב התקין. בחלק מהמקרים המחלה מתרפאת לגמרי, ובחלק ישנה רק הפוגה של סימפטומים. בחלק מהמקרים נראה שיפור לאחר כמה טיפולים או אפילו טיפול בודד, ובמצבים אחרים נראה שיפור לאחר זמן ממושך יותר. תוצאות הטיפול תלויות בחומרת המחלה והסימפטומים, גיל המטופל, נכונות המטופל להגיע למצב של ריפוי עצמי, תזונה ואיכות חיים.

למי מתאים דיקור סיני?

הדיקור הסיני מתאים לכל גיל ולכל אדם החל מתינוקות וכלה בגיל הזהב.
הטיפול מתאים גם לאלו החוששים מחדירת מחטים.
אין חשש לשלב טיפול בדיקור עם טיפולים קונבנציונליים שונים, ואף לזרז את תהליכי הריפוי של הטיפול הקונבנציונאלי.

קראו עוד על – דיקור סיני בירושלים >>