הריון ולידה

תקופת ההריון היא תקופה מלאת התחדשות ופריחה, בה גוף האשה עובר שינויים פיזיולוגיים ונפשיים. מה שמאפיין נשים ומתעצם בתקופת ההריון היא יכולת הנתינה שלהן, זאת אנו רואים בתהליכים המתרחשים בגוף האשה במהלך ההריון. מרגע ההפריה הרחם הופך לאינקובטור וחשיבות הזנת העובר היא מעל הכל, גם אם זה בא על חשבון האם. לכן תקופת ההריון לעיטים מביאה איתה “תופעות לוואי” של עייפות, חולשה, בחילות, כאבי גב ועוד. לרוב כאשר אנו חוות אי נעימות במהלך ההריון התשובה שהסביבה מספקת לנו זה “ככה זה הריון, כשתלדי זה יעבור”. בשביל אשה בשליש הראשון להריונה המשפט הזה אינו מנחם כלל, וגם אינו נכון. לרפואה הסינית יש המון מה להציע למצבים שונים של אי נעימות במהלך ההריון. הטיפול בנשים הרות בעזרת הרפואה הסינית החלה לפני אלפי שנים בסין ואף מתועדים בספרות הסינית. בשנים האחרונות החלה התמזגות בין הידע המערבי לבין הידע של הרפואה הסינית בהתייחסות לנשים הרות, דבר המביא לדיוק באבחון וטיפול בהפרעות במהלך ההריון, ולאפקט טיפולי גבוה יותר.

האם דיקור במהלך ההריון יכול לסכן אותי ואת העובר?

דיקור סיני בהריון עוזר להתמודד עם מגוון תופעות שמופיעות במהלך ההריון ואינו מסכן את האם או את העובר. ישנם מצבים בהם הרפואה המערבית אינה יכולה לתת מענה במהלך ההריון ולכן הרבה נשים פונות לרפואה המשלימה בכדי לקבל עזרה.

בתקופת ההריון על המטפל להיזהר בבחירת הנקודות לדיקור ובטכניקות השונות לטיפול כיוון שזהו מצב רגיש במיוחד. ישנן נקודות מסוימות ואזורים מסוימים שעלולים לזרז את תהליך הלידה, וכן צמחים האסורים לשימוש במהלך ההריון, ולכן חשוב מאוד לפנות רק למטפלים שעברו התמחות בתחום ההריון ולידה. הדיקור אינו נעשה באיזור הבטן כלל, אלא באזור הידיים, רגליים, גב ולפעמים בקרקפת.

לאילו מצבים יכולה להועיל הטיפול ברפואה הסינית במהלך ההריון?

הטיפול בעזרת הרפואה הסינית יכולה לעזור במקרים רבים כגון:

הטיפול ברפואה הסינית יכולה לעזור גם להכין את צואר הרחם והרחם לקראת הלידה, וכן להכין את האשה ברמה הנפשית לקראת הלידה הקרבה.

האם הרפואה הסינית יכולה לעזור לתופעות שאחרי הלידה?

תקופת משכב הלידה היא תקופה רגישה במיוחד, בעיקר כאשר מדובר על לידה ראשונה. במהלך הלידה האשה מנצלת כמות עצומה של אנרגיה ומאבדת מכמות הדם שלה, מה שעלול לגרום לחולשה ולפעמים אנמיה ממשית. בנוסף קורים שינויים במערכת ההורמונאלית הגורמים לשינויים פיזיולוגים ונפשיים. לדיקור ולצמחים יש יכולת לעזור במהלך תקופה זו, הן בהזנת האם והן בהרגעה נפשית.

הרפואה הסינית יכולה לעזור במצבים רבים לאחר הלידה, כגון:

שלום, הגעתי לנעמי שנה אחרי לידה עם כאבים חזקים באיזור התפרים בנרתיק. לפני כן פניתי לכמה רופאי נשים ולא קיבלתי מענה לכאבים האיומים שהרגשתי בכל סוג של מגע עם האיזור. רופא אחד אפילו טען שהכל בראש שלי, ורופא אחר אכן זיהה את מקור הבעיהאך לצערי מגוון התרופות ומשחות שנתן לי לא הועילו. לאחר מכן פניתי לנעמי אשר טיפלה בי בצמחי מרפא אשר רקחה לי באופן אישי, ובדיקור. לאחר שני טיפולים הרגשתי שיפור משמעותי, ובסיומם של שישה טיפולים הכאב נעלם כלא היה. נעמי יסודית, עדינה, נעימה ומקצועית מאוד. בעזרת דיקור וצמחים היא הצליחה להחזיר לי את השפיות (ואת הזוגיות). ממליצה עליה בחום ומכל הלב!