דולה תומכת לידה

המושג דולה לקוחה מיוונית ומשמעותה היא אשה התומכת באשה אחרת. בימינו המושג מתייחס לנשים אשר עברו הכשרה ואשר נותנות תמיכה פיזית ורגשית במהלך ההריון, בזמן הלידה, ולאחר הלידה.

כבר בתקופות קדומות ועוד מימי ראשית האנושות נשים ילדו בסביבתן הטבעית והמוכרת להן, ובעזרת נשים שאותן הכירו היטב.

תפקיד הדולה היא לתת תמיכה נפשית ופיזית, ולהנחות את היולדת ובן זוגה במהלך הלידה. הדולה זמינה בשבילך בכל שעה כדי לענות לשאלות ולתת עצות, ויכולה להגיע לביתך או לבית החולים בעת הצורך, ותישאר איתך עד לאחר הלידה.

מה ההבדל בין דולה למיילדת?

ההכשרה של תומכת לידה היא אינה הכשרה רפואית, בניגוד להכשרתן של המיילדות. הדולה מכירה היטב את המערכת הגניקולוגית ומספקת ידע רב, מה שמאפשר לדולה לעבוד בשיתוף פעולה עם הצוות הרפואי בכדי לתת לכם מידע ובטחון לכל אורך הלידה, ובכך לסייע לך להגיע לחוויית לידה חיובית ונעימה. המיילדות הן נשות מקצוע מדהימות העוסקות בעבודת קודש, אך הן כבולות למשמרות ולשעות עבודה ספציפיות. במהלך הלידה המיילדת אינה נמצאת בחדר כל הזמן, ואף המיילדות לעיטים מתחלפות במהלך הלידה, ולכן נוכחותה של הדולה חשובה בכדי לתת ליולדת מענה רגשי ופיזי לאורך כל התהליך.

תפקיד הדולה היא להשרות אווירה נינוחה, להתפנות לצרכיה של היולדת, ולתת לך ולבן הזוג את הביטחון שאתם צריכים בשעת הלידה. הדולה משתמשת בשיטות שונות מתחומי הרפואה הטבעית המסייעות בהתקדמות טבעית של הלידה, לשיכוך כאבים במהלך הלידה, להרגעה ועוד.

כיצד בוחרים דולה?

יש המון תומכות לידה אך כל אחת היא שונה מהשנייה כאשר חשוב שאת תמצאי את זאת שהכי מתאימה לך. הבחירה בתומכת לידה תלויה בפרמטרים שונים, כגון ההכשרה והניסיון שיש לה כתומכת, וכמו האישיות והכימיה שיש ביניכן. תהליך הלידה הוא תהליך אינטימי מאוד, ולכן חשוב לבחור את הדולה שאיתה את מרגישה הכי בנוח ושאת יכולה לסמוך עליה. כדאי להיפגש עם כמה דולות לפני כן כדי להתרשם ולבחון את הכימיה שיש ביניכן, כולל עם בן הזוג או כל מלווה אחר אשר יהיה נוכח בלידה.

אני מלווה לידות בכל בתי החולים בירושלים. אני מאוד מאמינה בלידה פעילה ועובדת עם טכניקות של ספינינג בייביז לפני ובמהלך הלידה. אני משלבת את כל הידע וכלים שיש בידי כדי לתת מענה לצרכים שלכם לפני ובמהלך הלידה, כגון – דיקור, צמחי מרפא, עיסוי נקודות וכולי. השאיפה שלי בתור תומכת לידה היא לעזור לכם להגיע יותר בשלים ללידה וכן לתרום לחוויית לידה נעימה וטובה.

אז איך זה עובד?

את הדולה שלכם תפגשו כמה פעמים לפני הלידה בכדי לתאם ציפיות ולכתוב “תכנון לידה”. במהלך המפגשים הללו הקשר שנרקם בין הדולה לבין המשפחה הוא קשר המאפשר לכם להיות בטוחים שבכל שעה, מתי שתרצו, יש לכם למי לפנות וממי לקבל מידע ועצה, גם לקראת הלידה וגם לאחריה.