טיפול טבעי בוריקוצלה: האם זה אפשרי?

גברים רבים סובלים מוריקוצלה, חלקם גם מכאבים באשכים ומבעיות פוריות. האם ניתוח הוא הפיתרון היחידי שיכול לעזור או שניתן לטפל בוריקוצלה באופן טבעי ללא ניתוח וללא טיפולים פולשניים?

וריקוצלה (דליות בורידי האשכים, Varicocele) הינה בעיה בורידי האשכים אשר מובילה לחימום יתר של האשכים, חימום יתר של האשכים מוביל ללא מעט בעיות רפואיות, כאבים ואף בעיות פוריות. בשנים האחרונות, מספר הגברים אשר סובלים מוריקוצלה גדל כאשר בעיה זו נהיית נפוצה גם בקרב חיילים ובני נוער.

מהי הדרך הטובה ביותר לטפל בוריקוצלה? ובכן, ישנן דרכים שונות לטיפול בוריקוצלה, חלקן פולשניות וחלקן כלל לא, הדרך הנכונה היא זו שתטפל בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים הנלווים, זו שתמנע הישנות חוזרת ותפתור את הבעיה שגרמה מלכתחילה להופעת הוריקוצלה. אם כך, איזה טיפול מטפל בשורש הבעיה?

וריקוצלה היא לא גזירת גורל, 15-20% מהאוכלוסיה סובלים ממנה. הנקודה החשובה היא לטפל בדרך הנכונה ביותר עבורכם

עושים סדר בוריקוצלה: הסבר, נתונים ומחקרים

שק האשכים ממוקם מחוץ לגוף הגבר ומחייב טמפרטורה הנמוכה מטמפרטורת הגוף, וזה הנתון הראשון והחשוב ביותר להכיר סביבו מבינים את הבעיה. טמפרטורת גוף האדם נעה בין 36.5 ל 37 מעלות, כאשר הטמפרטורה בשק האשכים, הממוקם מחוץ לגוף, היא נמוכה יותר ב 2-3 מעלות במטרה לאפשר ייצור זרע תקין. חימום יתר של שק האשכים עלול להוביל למגוון בעיות וביניהן וריקוצלה. פעמים רבות מזהירים מישיבה ממושכת בסאונות, מקרינה של מחשב, מחימום של טלפונים ניידים בכיס ועוד, ולא בכדי, שכן בטמפרטורה גבוהה אין תנאים ליצור זרע תקין כאשר האזור הזה עלול להיפגע ולהוביל לבעיות נוספות וביניהם כאבים חדים וממושכים.

קחו לדוגמא מקרים של תינוקות אשר נולדים עם בעיה באשכים כדוגמא אשך טמיר (אשך אשר איננו ממוקם בשק האשכים), רופאים אינם ממהרים לבצע ניתוח פולשני ומחכים פרק זמן בו האשך יכול לרדת באופן טבעי, אך לאחר פרק זמן זה, אם הם רואים שהאשך עדיין לא ירד לשק האשכים הם ממליצים בטיפול פולשני כדי להחזירו. הסיבה? האשך אינו ממוקם בשק האשכים, כלומר הוא נמצא בטמפרטורה גבוהה ועל כן עלול להיפגע.

גברים רבים אשר טיפלו בוריקוצלה שהובילה בין היתר לבעיות פוריות הצליחו לטפל בבעיה, גם אתם יכולים

ובחזרה לוריקוצלה, הלא היא גם דלקת בורידי האשכים, בעיה זו נהייתה נפוצה יותר עם השנים – 1 מכל 5 גברים סובל מוריקוצלה [1] ואם לעמוד זאת במספרים, בין 15% ל-20% מאוכלוסיית הגברים הבריאים סובלים מוריקוצלה [2], הוריקוצלה קיימת בקרב 40% [3] מהגברים הסובלים מאי פריון ראשוני, כאשר היא שכיחה יותר בצד שמאל. הורידים המורחבים באזור גורמים ללחץ באזור האשכים ומשם למגוון בעיות המובילות לליקוים באיכות הזרע ולפגיעה בפוריות הגבר, ראוי לציין כי ישנם גברים אשר סובלים מוריקוצלה אך אינם מודעים לכך משום שאינם חשים בכאבים, חלקם מתבשרים בידיעה כאשר הם נקלעים לבדיקות פוריות.

לאור העובדה כי מדובר באזור אינטימי, גברים רבים נמנעים מלטפל בבעיה בתקווה שהיא תחלוף מעצמה, אך אי הטיפול מוביל לעיתים להחרפתה, הכאבים באזור האשכים עלולים להיות ממושכים יותר ופריון הגבר עלול להיפגע באופן משמעותי.

איך מטפלים בוריקוצלה?

ישנן מספר דרכים לטיפול בוריקוצלה, טיפולים של הרפואה הקונבנציונאלית וטיפולים טבעיים של הרפואה האלטרנטיבית. הרפואה הקונבנציונאלית מציעה טיפולים כדוגמאת צנתר לטיפול בוריקוצלה, חסימת ורידים וניתוח לטיפול בוריקוצלה. הסיכונים, לדברי הרופאים, הם מועטים אך בניתוח כמו בכל ניתוח צריך להבין: כאשר מדובר בהליך פולשני, באופן אוטומטי ישנם סיכונים.
הרפואה הסינית מציעה הליך אלטרנטיבי טבעי ובטוח לטיפול בוריקוצלה בעזרת צמחי מרפא סיניים, המשפר באופן משמעותי את איכות הזרע (את המספר, את התנועה ואת המורפולוגיה). הרפואה הסינית מטפלת מזה שנים רבות בגברים מכל רחבי העולם לטפל בבעיה עם סיכוי הצלחה טובים מאוד. ההבדלים המהותיים בין שני סוגי הטיפולים? האחד מטפל בוריקוצלה באופן פולשני והשני לא. הבדל נוסף הוא העובדה כי הטיפול הטבעי מטפל בשורש הבעיה והצנתר ישירות באיכות הזרע.

הבדלים נוספים: בעוד הרפואה הקונבנציונאלית מטפלת בסימפטומים הנלווים – טיפול ישיר בבעיית פוריות או טיפול ישיר בכאבים באשכים, הרפואה האלטרנטיבית מספקת טיפול טבעי המטפל גם בשורש הבעיה וכך מונע הישנות וגם מונע כאבים, וגם משפר את איכות הזרע ומרפא את האזור באופן טבעי ובטוח. ראוי לציין כי בשתי הדרכים ניתן לראות תוצאות רק לאחר כמה חודשים.

טיפול טבעי בוריקוצלה: האם זה עובד?

טיפול טבעי בוריקוצלה הינו יעיל, נפוץ ובטוח, ומהווה אלטרנטיבה לניתוח עם אחוזי הצלחה גבוהים. במסגרת הטיפול המטופלים נוטלים (דרך הפה) מוצרים טבעיים המכילים תמצית של צמחי מרפא סיניים, בשום שלב אין טיפול פולשני, כאשר המוצרים הינם 100% טבעיים ללא כל תופעות לוואי המטפלים באופן מדויק ויעיל בשורש הבעיה עם אישור GMP של משרד הבריאות.

אחת השאלות הנפוצות ביותר היא מדוע רופאים אינם שולחים את מטופליהם לטפל בוריקוצלה בעזרת צמחי מרפא? ובכן, תחילה יש להבין כי רופאים למדו במשך שנים רבות על אנטומיית האדם ואיך לטפל בעזרת הרפואה הקונבנציונאלית. ישנם רופאים אשר סבורים כי הרפואה האלטנרטיבית אינה שייכת לתחום הרפואה, אך כבר שנים רבות ישנה הבנה כי תחומי הרפואה הללו משתלבים יחד, יתרה מכך, צמחי מרפא הינם בעלי השפעה קלינית מוכרת כאשר ישנן הוכחות ומקרים רבים בהם הרפואה האלטרנטיבית הצילה חיי אדם, עזרה והייתה מועילה עד מאוד. בעוד הרופאים למדו רפואה בדרך אחת, הרפואה הסינית מלמדת רפואה בשיטה שונה המשלבת את הגוף והנפש יחד מתוך מטרה לטפל בשורש הבעיה ולא בסימפטומים הנלווים.

ישנה הבנה כי הרפואה הסינית והרפואה הקונבנציונאלית שזורות זו בזו

ראוי לציין כי מוצרים טבעיים ותוספי תזונה אינם מכילים חומרים המצריכים רישיון של משרד הבריאות, אך כן צריכים לקבל אישור GMP לתנאי יצור נאותיים שאושרו על ידי משרד הבריאות להבטחת איכות המוצר, ולכן, לפני שמתחילים טיפול טבעי, חשוב לוודא כי המוצרים עומדים בסטנדרט זה.

 

כל מוצרי Leaf of Life by Naomi Dror מכילים מוצרים טבעיים בלבד עם חותמת GMP של משרד הבריאות, אישור כשרות בד״ץ חתם סופר, אינם נוסו על בעלי חיים, טבעוניים ומיוצרים בישראל ועוזרים במשך שנים רבות לגברים מכל רחבי העולם עם וריקוצלה, זרע מוחלש, בעיות פוריות וכאבים באשכים לטפל בשורש הבעיה עם סיפורי הצלחות רבים.

[1] Cleveland clinic
[2] הספרייה הרשמית לרפואה, אתר NIH הרשמי
[3] מכון אנגיוגרפיה, המרכז הרפואי שערי צדק

להתייעצות צרו קשר עכשיו בווטסאפ או בשיחת טלפון במספר: 058-7040400

יש לכם שאלה? מוזמנים ליצור איתנו קשר דרך הטופס הבא:

 מארז טיפול טבעי בוריקוצלה מתאים לגברים אשר סובלים מוריקוצלה, כאשר ישנה חשיבות לסינרגיה בין המוצרים נאשר מובילה לטיפול יעיל ומדויק. כל המוצרים במארז הינם 100% טבעיים עם חותמת GMP של משרד הבריאות, יש ליטול את המוצרים ע”פ הוראות היצרן. 

למעבר לערכה לטיפול טבעי בוריקוצלה יש ללחוץ כאן 

 

 

 

טיפול טבעי בוריקוצלה | דליות האשך | Varicocele | איך מטפלים בוריקוצלה? | כאבים באשכים | פוריות הגב