אבחון וטיפול בויסות חושי

לפי הגישה הנוירו התפתחותית-תפקודית NDFA
שפותחה על ידי הפסיכולוג רמי כץ

מעוניינים לעשות אבחון לילד שלכם ולקבל כלים שיעזרו לפתור את שורש הבעיה?

מלאו את פרטיכם בטופס הבא ואצור קשר בהקדם.

האם גם הילד שלכם

אני יכול לעזור לכם!

רוצים לדעת איך? צפו כעת בסרטון

שלום,
שמי עמיאל עובד,
אני מטפל בויסות חושי.

אם הילד שלכם מתקשה בתחום ויסות החושי, באופן שזה פוגע בתפקוד היומיומי שלו, בבית או בבית הספר, ואתם רוצים להכיר את הילד שלכם יותר לעומק, לדעת מהן הסיבות שבגללן הוא מתקשה בתפקוד, ולהבין את הרציונאל העומדת בבסיס גישת ה-NDFA, ולצאת לדרך חדשה שתעזור לו ולכם לשפר באופן משמעותי את תפקודו, אתם מוזמנים ליצור עימי קשר.

עשרות משפחות שליוויתי כבר נהנים מאווירה חדשה בבית,
בעזרת תכנית תרגול פשוטה הניתנת ליישום יומיומי בידי ההורים...

בדרך כלל אבחון מלא, הכולל
פגישת אבחון עם הילד
+
בניית תכנית תרגול אישית
+
פגישה נוספת עם ההורים במתן הסבר מפורט על התכנית עולה 1,600 ₪
אך כעת יש לכם הזדמנות להירשם לרגל עונת החורף

ההשקעה שלך 1,200 ₪ בלבד!

(קליניקות בירושלים ונתיבות)

לשיחת היכרות ללא עלות - השאירו פרטים ואחזור בהקדם

למי התהליך מתאים?

לילד שמגלה קשיי קשב וריכוז

לילד שמתקשה לשבת על כיסא וזקוק כל הזמן לתנועה

לילד שמתקשה לזרום עם לבישת בגדים בבוקר ומגלה רתיעה ממגע

לילד שאוהב לתת ולקבל מגע חזק במיוחד, באופן שלפעמים אינו נעים לסביבה

לילד שמרבה להיכנס לבועה של עצמו ולשמור מרחק מחברים

לילד שמרבה להשמיע קולות לעצמו

לילד שמגלה חשש מקולות חזקים ומבקש להוריד את הווליום

לילד שזקוק לתנועה חזקה בהרדמה

לילד שמרבה לדבר בקול רם ללא סיבה ברורה

לילד שמרבה לדפוק חזק על השולחן או להפעיל מגע חזק מידי

לילד שמרבה לעשות תנועות פנים מוזרות

לילד שסובל מנסיעה ברכב עם בחילות וסחרחורות

לילד שרגיש מאוד לסיבובים ואינו מסכים שיסובבוהו בקרוסלה

לילד שממש אינו אוהב שיעור ספורט

לילד שמתעייף מהר מאוד מקריאת ספרים

לילד שמגלה אימפולסיביות וחוסר שליטה

מה בדיוק עושים באבחון?

מבדק מגע טקטילי

נבדוק אם יש רגישות למרקמים שונים

מבדק גרפו-מוטורי

נבדוק את התפקודים הבסיסיים המאפשרים יכולת כתיבה תקינה

מבדק וסטיבולרי

נבדוק אם יש רגישות לתנועה סיבובית או אם יש תורך יתר בתחושה זו

מבדק מגע עמוק

בעזרת תרגילי ספורט שונים, נבדוק את ויסות הכח, מוטוריקה הגסה ומידת הצורך במגע עמוק ותחושת השרירים, פרקים וגידים

מבדק בידול אברים ומוטוריקה עדינה

באמצעות משחקי יצירה נבדוק את היכולת להבדיל בין הפעלת שרירי האיברים המופעלים בבת אחת והיכול לתאם ביניהם

מבדק ראייה

בעזרת מבדק מעקב עיניים, נאבחן אם יש חולשה שרירית בעיניים, נטייה לפזילה או ראייה סקוטופית (רגישות לצבעים), מה שיכולים להיות גורם לקושי ברכישת הקריאה

מבדק היפוטוניה

בעזרת תרגילי משחק, נבדוק את מצב טונוס השרירים, ונאתר אם יש גמישות יתר מפרקית

מבדק רגישות ריחית

במידת הצורך, נבדוק לאיזה חומרים יש רגישות ריחית

הנה מה שכלול בתהליך

ולמקרה שאנחנו עדיין לא מכירים...

אני עמיאל עובד

מחנך ותיק, כעשרים שנה, במוסדות חינוך תורניים
מוסמך בתואר שני M.A. בחינוך
מאבחן מוסמך ומטפל בויסות חושי בקליניקה פרטית
מנחה הורים וצוותי חינוך בנושאים: סמכות, הפרעת קשב וריכוז וויסות חושי
מלבד לימודיי האקדמאיים, קיבלתי הכשרה מקצועית מרמי כץ, פסיכולוג התפתחותי בכיר שפיתח את הגישה הנוירו-התפתחותית-תפקודית (NDFA), ומנהל מרכז כישורי למידה, שמכשיר כאן בארץ מאבחנים ומטפלים בתחום זה.

נשוי + אב לעשרה

לשיחת היכרות ללא עלות - השאירו פרטים ואחזור בהקדם

שאלות ותשובות

Neuro-Developmental & Functional Approach, או בעברית: הגישה הנוירו-התפתחותית-תפקודית. אכן, היא גישה חדשנית וייחודית, אופטימית ומצמיחה, ומעל הכל גישה יישומית המביאה לשינוי. זו לא רק גישה טיפולית אלא תפיסת עולם אבחונית וחינוכית. שתי תובנות ביסוד הגישה: תובנה של ההתפתחות, ותובנה של המוח הפלסטי. תפיסה התפתחותית אינה מתמקדת במיון ובשיום של קבוצות סימפטומים אלא מנסה להבין בעיות ותופעות על פי מהלך התפתחותן במהלך של שנים, וממילא גם הטיפול הוא שורשי וארוך תווך. תובנה של המוח הפלסטי היא הבנה שהמוח האנושי הוא גמיש ותמיד פתוח ללמידה וליצירת קשרים נוירולוגים חדשים. המשמעות לכך היא: אין ילד תקוע עם הפרעה או קושי מסוים, ואין גורלו שכך יישאר לעולם, אלא בעזרת איתור הקושי נוכל להפגיש אותו עם התנסויות המתאימות עבורו, שיוכלו לסייעו להתפתח באופן הנכון ולשפר תפקודי יסוד ותפוסי התנהגות.

הפרעה בעיבוד החושי יכולה לבוא לידי ביטוי באופנים רבים כגון: אימפולסיביות, הקשבה, חוסר שקט, הסחת דעת, פעילות מגושמת או רפויה עד כדי נפילה, רעשים, השפעה על מערכות היחסים עם הסביבה, פחד, חרדות ועוד.

הסיבות להפרעה בעיבוד החושי מגוונות. היא יכולה לנבוע מנטייה גנטית, פגות, גירוי מוגזם או לא מספיק של התינוק, תקופות אשפוז ארוכות, דיכאון אחר לידה ועוד.

פגישת אבחון מקיפה, בה נעשית בדיקה מעמיקה של הרמות התפקודיות של המאובחן, במטרה להגיע לשורש הבעיה ולבנות תכנית טיפול מתאימה. האבחון תצפיתי ברובו, ונעשה דרך משחק, שיחות ומתן התנסויות שונות דרכן ניתן לראות את תפקוד המאובחן. פגישת האבחון נמשכת בין שעה וחצי לשעתיים. בסוף האבחון מתקבלים שני תוצרים – דוח אבחון מסכם ותכנית טיפול. דוח האבחון נשלח בדואר או במייל ואילו תכנית הטיפול מועברת ומוסברת בפגישה מיוחדת לכך.

בתחום הטיפולי יש להבחין בין פיצוי (compensation) לבין שיקום (rehabilitation). פיצוי הוא מתמקד בבניית התאמות עבור הילד, על מנת שיוכל להצליח לתפקד למרות קשייו, ואילו שיקום מכוונת לרפא את היסוד הלקוי עד שממילא התפקוד חוזר לאשורו. במרפאים בעיסוק נותנים בעיקר מענה של פיצוי, במתן התאמות עבור הילד, בבית הספר ובבית. למשל, ילד עם ליקויי כתיבה או קריאה, ילמדו אותו להשתמש במחשב ויציעו לו התאמה של ציוד ואביזרי עזר. אמנם, גישת ה-NDFA עוסקת בשיקום, כלומר איתור שורש הקושי וקידום התפקודים העומדים בבסיס יכולת התפתחותו של הילד.

שאלה חשובה מאד! בנוגע לטיפול תרופתי, זה מאד אישי, ולכל ילד צריך לדון בכובד ראש. אך כללית, צריך לדעת שתרופות אלו אינם מרפאות את שורש הבעיה, אלא נותנות מענה נקודתי וזמני. ריטלין הוא סם מעורר, כלומר הוא גורם לחלק הבחירי של המוח להיות בערנות גבוהה, מה שמאפשר לילד להיות יותר מודע ושולט בעצמו, וממילא הוא מצליח לתפקד בצורה יעילה יותר. אמנם, את העוררות המוחית הזו ניתן להשיג באופן טבעי, בעזרת תרגילים וסטיבולריים (vestibular exercises). בעזרת תרגילים אלה, לצד שאר התרגילים המותאמים עבורו, הוא יוכל לאזן את הצורך בתנועת יתר והיפר-אקטיביות, וממילא כבר לא יזדקק לתרופות.

כמה שיותר מוקדם יותר טוב. עקרונית, אפשר לאבחן ולטפל כבר מגיל חצי שנה. כבר מגיל צעיר מאד ניתן לצפות אם קצב ההתפתחות תקינה או לא. לדוגמא, יש לשים לב לפעלתנות ולטונוס שרירי, תגובות רפלקסיביות כגון רפלקס המציצה, רפלקס מורו, רפלקס החיפוש ועוד. כמו כן, נבדוק שהוא מצליח לבצע הצלבות בזחילה, בהליכה ועוד, מה שמעיד על תיאום פנים-מוחי תקין. כלל גדול בהתפתחות, ככל שנתערב בשלב מוקדם יותר, נוכל להשפיע יותר, אך בהחלט אפשר להועיל בכל שלה ובכל גיל, אף בגיל הבגרות.

איזה נסיון יש לי
מה הביא אותי לשיטה
להביא המלצות מרבנים

תוך כמה זמן רואים שינוי?
האם זה מתאים גם לילדים על הספקטרום האוטיסטי?
האם השיטה הזו יכולה להיות תחליף לריטלין או לתרופות של קשב וריכוז?
כמה זמן ההורים צריכים להשקיע בזה בבית?
כמה זמן אורך האבחון?
האם יתכן בעיית קשב וריכוז וגם וויסות חושי או שזה או או….
האם הטיפול בויסות חושי נותן גם מענה לקושי רגשי?

יתרונות הגישה - NDFA

הטיפול בידיים שלכם!

לאחר האבחון, תקבלו תכנית תרגולית מפורטת, שנבנה במיוחד עבור ילדכם. התכנית מיועדת לתרגול יומיומי, בבית. בעת מתן התכנית יוסבר לכם עניינו וחשיבותו של כל תרגיל, כדי שתוכלו ליישם בקלות ולשלב את התכנים בחיי השגרה שלכם.

חיזוק הקשר בין הורים וילדיהם!

אחת ממטרות-העל של הגישה, היא להקנות להורים מבט אחר על הילד, להכיר את אתגריו מנקודת מבט אחר. הרבה פעמים מה שחסר לנו כהורים זה פשוט כלים מתאימים. בעזרת הבנת הגישה, פתיחות לשינוי, והשקעת זמן איכות בהתנסות בתרגילים שונים, תוכלו לשנות את האווירה בבית. זו ההזדמנות להתחיל דף חדש, ולשכלל את הקשר המיוחד עם ילדכם.

טיפול שורש!

יש גישות שונות, וכולן טובות וחשובות. הייחודיות בגישת ה-NDFA, היא שהיא מחפשת את שורש הבעיה. כגישה התפתחותית, הגישה אינה מתייחסת אל הקושי או הסימפטומים ברמה בה הם מתגלים על פני השטח, אלא מאבחנת מהם התפקודים הבסיסיים יותר, שכֶּשֶל בהם גרם להתפתחות הקושי, ומטפלת בתפקודים אלה.

שילוב גישת ה-NDFA בבית הספר!

דו”ח האבחון שתקבלו יחד עם התכנית התרגולית, יסייע לא רק לכם להכיר את התפקודים הדרושים שכלול ופיתוח, ואת ההתנסויות הדרושות לבנייתם ולקידומם – אלא גם יסייע לצוות החינוכי של ילדכם, לגשת אליו בצורה הנכונה ולאפשר לו מרחב לשיפור תפקודו על פי הנחיות הגישה. מתוך שיתוף פעולה, נוכל לשלב את ההתנסויות הבונות הללו בסדר היום של ילדכם בבית הספר.

לשיחת היכרות ללא עלות - השאירו פרטים ואחזור בהקדם

קוד הקופון הוא

SHOPPINGIL15

עד 40% + 15% הנחה נוספים על כל המוצרים באתר , קופון : ShoppingIL15

לקבלת קוד הקופון למייל מלאו את הפרטים בטופס

המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מגורם מקצועי מוסמך, אין לראותו כהמלצה ו/או הוראה ו/או עצה לשימוש במוצרים ו/או לשינוי או הורדה של תרופה כלשהי ו/או להוות הצהרה לגבי יעילות המוצרים או תכונותיהם. המוצרים לא הוכחו מדעית ואינם מיועדים לשמש כתחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. השימוש במוצרים עשוי להוביל לתוצאות שונות מאדם לאדם, והמשתמשים מוותרים בזאת על כל טענה, תביעה או דרישה מהחברה בהקשר זה. מוצריה של חברת ליף אוף לייף מבית נעמי דרור אינם תרופות וגם הם אינם מהווים תחליף לכל תרופה או שימוש אחר מגורם רפואי מקצועי מוסמך. אין בתמונות שבאתר זה כדי להוות מצג או התחייבות כלשהם באשר ליעילות המוצרים.

נקודות מכירה ואיסוף של
מוצרי Leaf of Life:

ירושלים והסביבה

אזור המרכז

אזור הצפון

*לאחר בחירת משלוח מסוג "איסוף עצמי בחינם" נציג יצור עמך קשר לבחירת נקודת משלוח ותיאום הגעה.
** נקודות איסוף עם Mama Flow בלבד

יש לוודא עם הנציג שיש מלאי בנק איסוף הרלוונטית

צריכים עזרה? דברו איתנו בווטסאפ.

פתיחת צ'אט
1
צריכים עזרה?
שלום 👋 אפשר לעזור?
דילוג לתוכן