מי שיגיד לכם שהוא מרגיש בנח לדבר על זה - משקר.

מי שיגיד לכם שזה “שטויות”, שפשוט “צריך להוריד לחץ והכל יסתדר לבד” – לא באמת יודע על מה הוא מדבר.
אם תשמעו מישהו אומר “שמעתי על כל כך הרבה זוגות במצב הזה” תדעו שהוא צודק. שימו לב לנתון הבא: למעלה מ-40% מבעיות הפוריות בבני הזוג מקורן בבעיות פוריות אצל הגבר.כשזוגות מנסים להבין את שורש הבעיה ומגיעים לנקודה שבה הבעיה היא אצל הגבר נוצרת פגיעה מאוד קשה בגבריות, לא אצל כולם אבל אצל רבים כן. אנחנו פה לא כדי לאשר לכם את מה שאתם כבר יודעים, אלא כדי לתת לכם כאן ועכשיו פתרונות יעילים, ישימים ולא פולשניים לבעיות פוריות אצל הגבר.
הגיעו אלינו זוגות רבים לקליניקה, קיבלנו אלפי שיחות טלפון, עזרנו לא.נשים רבים ואחרי שנים רבות בתחום החלטנו לחלוק את המידע החשוב הזה אתכם.רגע לפני שיוצאים לדרך חשוב שתזכרו: בעיות פוריות הן לא גזירת גורל, כאשר במקרים רבים ניתן לטפל באופן הרבה יותר נח ממה שנדמה לכם. השינוי תלוי בכם, לא בניתוח ולא בטיפול מורכב, בכם. איך ומה זה בדיוק אומר? השקיעו זמן לקריאה ואנחנו בטוחים שלאחר מכן תבינו שהבשורה היא כלל לא מרה.

שלכם, נעמי דרור

בעיות פוריות אצל הגבר – מה זה אומר?

בטח שמעת בעבר מאיזה מכר או חבר רחוק, שבעיית זרע היא בעיה שאי אפשר באמת לפתור אותה, ואם יש פתרון אז הוא מורכב ושאין באמת מה לעשות. זאת טעות!

נכון יהיה לומר שברפואה המערבית- הקונבנציונאלית, תחום פוריות הגבר אינו זוכה ליחס מעמיק ולטיפול רפואי ראוי. אין טיפולים ראויים לגברים הסובלים מבעיית זרע, הפתרון הרפואי הוא לא השבחת הזרע אלא פתרון המתבסס על עקיפה של הבעיה על ידי הזרעה או הפריה וטיפול באשה.
הגישה הזאת לא תמיד מהווה פתרון יעיל, שלא נדבר על כך שהיא לא מתייחסת לבעיה עצמה, איכות זרע ירודה, ובעצם כל מה שצריך לעשות זה לשפר את איכות הזרע.

אם גם לכם צצה המחשבה “לעקוף” את הבעיה, “לעשות טיפולי הפריה וזהו”, שימו לב, גם כאשר מבצעים טיפולי הפריה אחוזי ההצלחה הינם נמוכים, מה שעוד יותר מחזק את ההבנה כי חשוב ביותר לשפר את איכות הזרע.

 

איך ניתן לשפר את איכות הזרע? ישנן מספר פעולות פשוטות שניתן לבצע בכדי לעודד את שיפור הזרע, קודם לכן הרשו לנו להציג בפניכם נתונים מעניינים:

⦁ כמחצית מהמקרים בהם זוגות מתקשים להרות מתבררים בסופו של יום כבעיית פוריות אצל הגבר.

⦁ בשנים האחרונות חלה ירידה משמעותית באיכות ותפקוד הזרעונים בעולם המערבי עד שריכוז תאי הזרע בנוזל הזרע ירד ביותר מ-30% בממוצע.

⦁ כ- 6% מהגברים (בגילאי 15-50) סובלים מחוסר פוריות כדוגמת תנועתיות זרע נמוכה ועוד.

⦁ מדענים ומחקרים מתריעים כי חשיפה מוגברת לכימיקלים גורמת לירידה בפוריות ובספירת זרע של גברים.

⦁ מחקרים מצביעים על כך שאיכות הזרע מתחילה לרדת אחרי גיל 35.
⦁ ככל שהזרע נשאר זמן רב יותר באשכים כך תנועתיות הזרע יורדת.

⦁ אין קשר בין יכולות מיניות לאיכות הזרע.

⦁ ב-90% מהמקרים וריקוצלה היא האחראית לבעיות פריון של גברים.

כיצד מאבחנים בעיות פוריות אצל גברים? במרבית המקרים מגלים זאת כאשר זוגות נתקלים בקשיי פוריות, וזאת במקביל לבירור רפואי שתערוך גם בת זוגו.
בעינינו זו תהיה טעות לומר לגבר שסובל מבעיית זרע – שאינו יכול לעזור לעצמו.
מהניסיון ומה שאנו רואים בשטח המצב הוא שונה לחלוטין. בעמודים הבאים תגלו את הגורמים לבעיות זרע, טיפים לשיפור המצב הקיים ותחשפו למקרים בהם גברים טיפלו באופן טבעי ושיפרו את איכות הזרע פלאים.

גורמים לבעיות באיכות הזרע

בעיות באיכות הזרע קשורות או לספירת זרע נמוכה או לאיכות ירודה שלו (תנועה או מבנה הזרע). מה גורם לפגיעה בתא הזרע? מדוע איכות הזרע והכמות ירודה? קודם לכן חשוב להבין כי מדובר בתופעה שלצערנו, הולכת וגדלה עם השנים. חימום אזור האשכים, מכנסיים צמודים, קרינה ממכשירים סלולאריים ומחשבים ניידים המונחים על הירכיים רק מעלים את התופעה. מה עוד גורם לבעיות באיכות הזרע?


וריקוצלה – הינה בעיה בהחזר הורידי מהאשך הגורמת להרחבת כלי הדם סביב האשך. וריקוצלה פוגעת בזרימת הדם אל האשך ובעקבות כך עלולה לגרום לפגיעה בייצור ואיכות הזרע.

⦁ חוסר איזון הורמונלי של בלוטת התריס.

⦁ טמפרטורה גבוהה באזור האשכים – בגדים הדוקים, רכיבה ממושכת על אופניים ובילוי תכוף באמבטיה חמה ובסאונה.

⦁ עודף משקל, מחלות כרוניות כמו סוכרת ויתר לחץ דם.

⦁ תרופות פסיכיאטריות, סטרואידים, נוגדי דיכאון וחרדה מקבוצת SSRI, תרופות לטיפול בערמונית מוגדלת, תרופות לטיפול בכאבים חזקים, אנטיביוטיקה לאורך זמן ונטילת הורמון הטסטוסטרון.

⦁ חשיפה לכימיקלים ורעלים כגון חומרי הדברה, זיהום סביבתי, קרינה, וטיפולי כימותרפיה.

⦁ צריכה מופרזת של שומן רווי, מזון מעובד, קפאין ואלכוהול.

⦁ מחלות תורשתיות.

⦁ מתח נפשי, תסכול וכעס.

⦁ תזונה לקויה עתירה בסוכרים ולא מאוזנת.

⦁ פגיעה פיזית באשכים.

טיפים לשיפור איכות הזרע

לפעמים נדמה שאם צצה בעיה, כאב או שמשהו לא מתפקד כראוי בגופנו אנו צריכים לקבל את זה, יש כאלה שאומרים ש”זה הגיל”, ואחרים מסבירים את זה ב”ככה אני”.
גוף האדם חכם, במקרים רבים הוא יודע לאותת לנו כשמשהו לא תקין או שחסר לו משהו אך לא תמיד אנו מזהים ומבינים את האותות. חשוב להבין שגופנו מתפקד בין היתר בהתאם לתזונתנו ולאורח חיינו. אם לא נספק לגופנו תזונה טובה ולא נשתה מים הוא יגיב בהתאם וכך גם ההפך – אם נדאג לספק לגופנו את מה שהוא צריך– נצפה לתוצאות חיוביות. שינוי תזונתי, שינויים באורח החיים, נטילת צמחי מרפא ותוספי תזונה נכונים יכולים להוביל לשינוי משמעותי באיכות הזרע המוביל באופן ישיר לאחוזי הצלחה גבוהים יותר בטיפולי הפריה או כניסה להריון באופן טבעי. אם כך, אילו שינויים תוכלו לעשות כדי להטיב עם גופכם ולשפר את איכות הזרע?

שינויים באורח חיים-
⦁ הפחתת לחץ באזור האשכים: מערכת הרבייה הגברית אינה אוהבת לחצים מיותרים ולכן יש להימנע מרכיבה על אופניים, ביגוד צמוד (מכנס או תחתון) וישיבה ממושכת (כדוגמת נהיגה).


⦁ הימנעות מחימום אזור האשכים: מערכת הרבייה הגברית רגישה מאוד לשינויי טמפרטורה ובעיקר מושפעת לרעה מחום. האשכים נמצאים מחוץ לגוף בטמפרטורה נמוכה יותר מהגוף, שכן תהליך ייצור הזרע זקוק לטמפרטורה קרירה יותר .כמו כן, מומלץ להימנע מאמבטיות חמות ומפעילות ספורטיבית מאומצת מאוד אשר עלולה להעלות את הטמפרטורה באשכים.


⦁ הימנעות מקרינה: כידוע, קרינה הינה גורם הפוגע במערכות רבות בגוף. יש להימנע מהנחת מכשירי פלאפון בכיס או מחשב נייד על אזור המפשעה.


⦁ ומה בנוגע לעישון ואלכוהול? עישון ואלכוהול עשויים לפגוע באיכות הזרע ולכן יש להימנע מצריכתם.

 

 

 

שינויים בתזונה-
תזונתנו הינה אחד הפרמטרים הדואגים לבריאותנו, אם נאכל באופן בריא ומאוזן, נוכל לחזק את המערכות שלנו. לפי הרפואה הסינית איכות הזרע מושפעת מאנרגיית הכליות והטחול בעיקר. אם נאכל מזונות התומכים בכליות ובטחול נוכל לספק אנרגיה לייצור תאי זרע טובים יותר.
להלן רשימת מזונות מומלצים לאכילה:


⦁ חלבון מהצומח:
קטניות- שעועית שחורה, שעועית אזוקי, שעועית מאש, שעועית ירוקה, עדשים (בעיקר שחורים).
שורשים ופקעות- בטטה, סלק, שורש סלרי, שורש פטרוזיליה, תפוח אדמה, קולורבי, צנון, ארטישוק ירושלמי, פטריות שיטאקי ושמפיניון, נבטים למיניהם, ערמונים, אגוזי מלך, שומשום/טחינה, גרעיני דלעת וחמנייה.


⦁ חלבון מהחי: בשר, הודו וביצים.
כדאי לדעת! במצב של וריקוצלה ניתן לשלב מאכלים העשירים בויטמין E הידועים כמשפרי זרימת הדם. כמו כן, מומלץ להרבות באכילת עלים ירוקים המנקים רעלים.

נבט חיטה, זרעי חמנייה (וכן שמן), אגוזים (שקדים, אגוזי לוז, פיסטוק), ברוקולי, דלורית/דלעת, קיווי, אבוקדו ועלים ירוקים (חסה, תרד, קייל, כוסברה ופטרוזיליה).

 

 

שימוש בתוספים תזונתיים טבעיים: Pro male מבית Leaf of Life הינה פורמולה ייחודית 100% טבעית המורכבת משילוב ייחודי של צמחי מרפא לשיפור הפוריות, הגברה ושיפור איכות הזרע (כולל כמות, תנועה וצורה). הפורמולה מובילה מזה שנים רבות לתוצאות מרהיבות ללא צורך בהליך פולשני.

. למידע על אופן השימוש ניתן להתקשר 058-7040400.

מאילו מזונות מומלץ להימנע?
⦁ קפה
⦁ אלכוהול
⦁ כספית (הקיימת בשיעור גבוה בדגי טונה לבנה ועוד)
⦁ צמח האכינצאה (נמצא כפוגע באיכות הזרע)
⦁ מזון מעובד
⦁ מזונות המכילים שומן רווי: אבקות מרק, וופלים, שוקולד, צ’יפס וכו’.


פעילות גופנית-
פעילויות גופניות נמצאה כמפחיתה לחצים ומפחיתה את הורמוני הלחץ הפוגעים בפוריות. יש לשים דגש על פעילות ספורטיבית אשר אינה מובילה לחימום יתר אזור האשכים (שחיה היא דוגמא לספורט מומלץ, רכיבת אופניים פחות מומלצת). יש לשים לב כי כושר גופני מאומץ נמצא כפוגע בכמות ובאיכות הזרע ולכן מומלץ שלא להפריז.


רפואה אלטרנטיבית-
טיפולים אלטרנטיביים מהרפואה הסינית כדוגמת דיקור סיני וטיפולים נטורופתיים ושימוש בצמחי מרפא סיניים יכולים לתמוך בייצור הזרע ובאיכותו.


כמו כן, מומלץ לתזמן את הביוץ ולקבל הנחיות לגבי קיום יחסי מין בהתאם למועד הביוץ. לרוב, יום הביוץ אצל אישה שהמחזור החודשי שלה נמשך 24 יום יהיה ביום העשירי, אצל אישה שהמחזור החודשי נמשך כ-28 יום יהיה ביום ה-14, ולמי שהמחזור החודשי שלה נמשך 30 יום, הביוץ יהיה ביום ה-16

Pro Male הינו מוצר שפותח במיוחד לטיפול בפוריות הגבר ולשיפור איכות הזרע. פרו-מל עשוי 100% מחומרים טבעיים ומשפר את האיכות הכללית של הזרע- כולל כמות, תנועה וצורה, תומך בייצור זרע בריא ותומך בפוריות הגבר.
המוצר מגיע בכמוסות לבליעה או בתמצית נוזלית.

Vari Male הינו מוצר שפותח במיוחד לטיפול במצבים של וריקוצלה, המשפר את תנועת הדם באיזור האשכים ואת איכות תאי הזרע. ורי מל תומך בתפקוד ורידים בריא, תומך בייצור זרע בריא ותומך במחזוריות הדם.
המוצר מגיע בכמוסות לבליעה או בתמצית נוזלית.

מאקה Maca פרימיום הינו מוצר טבעי המתאים לגברים ונשים כאחד. שורש המאקה ידוע בשל תכונותיו המחזקות ויכולתו לשפר פוריות הגבר והאישה. הוא מגביר חשק ותפקוד מיני, שומר על בריאות ופוריות האישה ומחזק אצל גברים את מערכת הרבייה והתפקוד המיני. המוצר מגיע בכמוסות לבליעה או בתמצית נוזלית.

Multi V Male הינו תוסף תזונה טבעי לגברים המשפר את פוריות הגבר ואת איכות הזרע, המכיל שפע של ויטמינים, מינרלים וחומצת אמינו החיוניים לגוף וכן תמציות צמחים הידועות בשל תכונותיהן האיכותיות והרפואיות. הסינרגיה המדויקת בין הרכיבים הללו משפרת את הסיכוי להרות, מקטינה את הסכנה של הפלות ומומים ונחוצה להתפתחות הזרע ולהגנה עליו מפני נזק חמצוני.

לאיזון המערכת ההורמונלית הנשיתצמח מרפא לנשים המאזן את המערכת ההורמונלית הנשית. ברפואת הצמחים המודרנית נחשב שיח אברהם לצמח ייחודי במנגנון השפעתו ההורמונאלית, הוא תומך במחזור החודשי, תומך בפוריות האישה ותומך

מד חום ביוץ השחר BBT הינו מדחום דיגיטלי לחישוב ואיתור ימי הביוץ, בעל רגישות גבוהה המסוגל לזהות שינויים בחום הגוף במהלך המחזור עם שתי ספרות אחרי הנקודה העשרונית. למידע אודות איתור יום הביוץ י

להתייעצות ושאלות על אופן השימוש התקשר עכשיו 058-7040400
(ניתן להתקשר או לשלוח הודעות ווטסאפ)

כל הפורמולות של חברת Leaf of Life הינן פרי פיתוח של נעמי דרור, מטפלת מוסמכת ברפואה הסינית ומומחית לצמחי מרפא סיניים, לפריון, הריון ולידה, המבוססים על ידע וניסיון קליני רב שנים שהניבו הצלחות רבות בקליניקה. בכל מרשם הושקעה מחשבה רבה בחיבורים בין הצמחים השונים על מנת להבטיח מוצר מדויק ויעיל. תהליך הכנת הפורמולות מתבצע בתנאים קפדניים, תוך שמירה מרבית על איכות וטיב התמציות. הפורמולות בעלות הכשר בד”ץ חתם סופר ואישור GMP על פי מערכת שאושרה ע”י משרד הבריאות.

 

הפורמולות של חברת Leaf of Life מבוססות על ידע וניסיון קליני רב שנים, שהניבו הצלחות רבות בקליניקה. בכל מרשם הושקעה מחשבה רבה בחיבורים בין הצמחים השונים על מנת להבטיח מוצר מדויק ויעיל. תהליך הכנת הפורמולות מתבצע בתנאים קפדניים, תוך שמירה מרבית על איכות וטיב התמציות.

למה לטפל בגופך בעזרת הרפואה הסינית?

הרפואה הסינית רואה את הבעיות השונות כחוסר איזון אנרגטי בגוף וכדי לטפל בבעיות משתמשים בכלים טיפוליים במטרה להשיב את הגוף לאיזון. הרפואה הסינית מסתכלת על האדם כשלם – כלומר, ישנו קשר הדוק בין עולם הרגש למחלות הבאות לביטוי בצורתו הפיזית בגוף.
מטרתה של הרפואה הסינית היא לעזור לכל אחד מכם לעשות את התיקון מבפנים, יש לטפל בשורש הבעיה ורק אז ניתן לייעל את התהליך, כשהולכים בדרך זו התוצאות הן לא רק מהירות יותר, אלא יוצרות בשינוי לאורך זמן. כמו כן, לאחר שנים רבות בתחום במהלכן טיפלנו בזוגות בסיטואציות שונות, אנו יכולים להעיד כי לרפואה הסינית טיפולים יעילים המוכיחים את עצמם מזה שנים רבות.

התכנים המופצים כאן אינם מהווים תחליף לייעוץ או קבלת טיפול רפואי, כאשר אין במידע זה כדי לקבל החלטה על טיפול רפואי כלשהו. המידע המפורט כאן ובאתר הוא מידע כללי במטרה לספק מידע בריאותי חשוב.